ماجرای کیفیت فیلم بدون صدا : بازاریابی در سکوت

دانستنی های سئو امروز ما مربوط به نکته ای جالب در مورد سئو فیس بوک!؟

چرا ویدئو های شبکه های اجتماعی در ابتدا بدون صدا پخش می شوند و ماجرا چیست؟ آیا این یک نکته UX محسوب می شود؟ برای مطالعه این مطلب ترجمه شده جذاب با ما در سئو ۶ همراه باشید.

دانستنی های سئو امروز ما مربوط به نکته ای جالب در مورد سئو فیس بوک!؟

دانستنی های سئو کم نیستند و هر چقدر جلوتر برویم لازم است تا نکات جذابی از سئو را بیاموزیم، سئو فیس بوک یک سئو بسیار قوی و قدرتمند است و این مطلب مربوط میشود به یکی از نکات مهم در خصوص بهبود تجربه کاربر یا UX که مخفف (User Experience) است..

بازاریابی در سکوت : حالتی برای بیصدا کردن ویدئو ها و ایجاد زیر نویس‌ها در محتوای ویدئویی

فرض کن الان نیمه شبه و تو رختخواب هستی و داری یک قسمت جدید از پادکست را میاری و در حالی که پلکات میخواد بیفته نوشته های جدید دوستت در فیسبوک را می خونی. ناگهان از بلندگو های لپ تاپ، یک صدای نا اشنا شروع میکنه به فریاد زدن. و تو را به یک تلاش ناموفق، برای پیدا کردن دکمه توقف، بدون رفتن به دریای تب ها و زبانه ها وادار میکنه.

پخش خودکار و ناگهانی با صدای بلند یکی از مزاحمت هایی است که برای بسیاری از کاربران پیش می آید. این سر و صداهای غیر منتظرانه به منظور پرت کردن حواس کاربر از سایر موضوعات و معطوف کردن او به آنچه که به عنوان تبلیغ یا نقطه فروش برند است، می باشد.

با این حال این عمل نتیجه معکوس دارد و باعث می شود کاربر به سرعت این منبع صدا را خاموش کند.

پس بنابراین هر زمانی که از یک وب سایت صدایی بلند پخش شود ممکن است کاربر به سراغ قطع کردن آن صدا برود!!

نتیجه اخلاقی داستان: هیچکس صدای بلند را دوست ندارد

در سال ۲۰۱۶ ، گزارش شد که ۸۵ درصد از بازدیدهای ویدیویی فیس بوک با صدای خاموش اتفاق می افتد. در ماه مه ۲۰۱۸ ، گوگل کروم ، حتی تنظیمات خود را به روز کرد و اعلام کرد پخش خودکار تبلیغات ویدئویی فقط در صورتی مجاز است که یا بی صدا باشد یا کاربر با کلیک کردن بر محتوا آن را صدا دار کند.

اولین آزمایش مربوط به تولید ویدئوهای بی صدا مربوط به ویدئو های اسپانسر دار بود که در یک آزمایش واقعی بازاریابان محتوا به مشتریان اجازه دادند، خود تجربه کنترل صدا برای دیدن ویدئو را داشته باشند. اگر تیم بازاریابی شما در حال درست کردن یک ویدئو هست ، ویدئویی را تولید کنید که بدون اینکه هرگز صدایی ایجاد کند مطالب زیادی را بیان کند.

در مطالعه ای در سال ۲۰۱۷ بازاریابان دریافتند که به طور متوسط بزرگسالان،  ۱۲ ساعت در روز را صرف نوعی رسانه می کنند و بیشتر این فرایند حضور در بیش از یک کانال رسانه ای است ، مانند جستجو  در تلفن همراه به مدت یک ساعت هنگام تماشای تلویزیون .

چشم انداز کنونی پیام رسان های دیجیتال در حال ظهور، این است که همزمان با ظهور اینترنت اشیا ، آنها گسترش می یابند، به این معنی که فرصت های دسترسی به مشتری با محتوای چندین دستگاه خانگی فقط از طریق توسعه فناوری به رشد خود ادامه می دهد.

به جای رقابت،  برای جلب توجه غیرمستقیم بیننده ، ویدیوی بی صدا ، به برند شما امکان پیوستن آرام به تجربه مداوم بینندگان از حضور در رسانه ، را به شما می دهد.

معمولا افراد پیام های برند شما را زمانی راحت تر می پذیرند که بتوانند بدون اینکه مجبور باشند مراحل زیادی را برای متوقف کردن بعضی از اعلانهای جلب توجه کننده و یا غیر فعال کردن دکمه های اضافه  طی کنند، ویدئوی برند شما را تماشا کنند.

اتصال تلفن همراه را انجام دهید:

بسیاری از برند ها از هم اکنون راه های بهینه سازی محتوای ویدئویی خود را برای تلفن همراه در دستور کار قرار داده اند. اکثر این مکالمات ویدئویی تلفن همراه با قالب تصویری آغاز و پایان می یابد. تاکنون، بازاریابان دیجیتال با مزایای ایجاد محتوای ویدئویی عمودی، به ویژه برای اپلیکیشن هایی مانند Snapchat و Instagram آشنا شده اند.

اگر چه که طرح محتوای ویدیویی باید در اولویت استراتژی ویدیوی شما باشد، صدا نیز باید در فضای تلفن همراه به همان اندازه مهم باشد. تلفن های هوشمند به ما امکان دسترسی فوری و نامحدود به شبکه های پخش شخصی سازی شده خود را داده اند و جهانی را ایجاد کرده اند که افراد دیگر مجبور نیستند برای دسترسی به موضوعاتی که می خواهند ببینند ، از راه دور با یکدیگر مبارزه کنند.

ایجاد یک تجربه جستجوی بهتر به همان اندازه که برای مصرف کنندگان مفید است برای برندها نیز سودمند است.

توانایی ایجاد فیلم ها، اخبار و تبلیغات ویروسی در نزدیکی خودمان، بدون ایجاد مزاحمت برای دیگران، تعاملات اجتماعی در مکان های عمومی را کاملاً تغییر ساختار داده است.

فناوری موبایل یک “قلمرو شخصی و خصوصی قابل حمل” پویا را ایجاد می کند که در آن کاربران شخصی گوشی های هوشمند،  از محتوای اجتماعی دریافت شده از افراد دیگر ، بهره مند می شوند ، اما همچنان به دنبال تعامل و ارتباط با دیگران از طریق فناوری هستند.

برندهایی که امیدوارند از طریق ویدئو روابط پایدار با مخاطبان ایجاد کنند با استفاده از فضاهای عمومی رایگانی که ایجاد شده مثل یوتیوب، در حد امکان بدون وقفه و حفظ سطح توجه صمیمانه ، از مزایای آن بهره مند می شوند.

نام تجاری خود را به عنوان یک دوست معتمد تصور کنید که در تلاش است یک راز هیجان انگیز یا شوخی را با یک نفر در یک جمعیت شلوغ یا در یک کنسرت راک پر سر و صدا به اشتراک بگذارد. آیا با بالا بردن صدا و فریاد کشیدن بالاتر از موسیقی، شانس بیشتری دارید یا با اقرار گرفتن نزدیکتر به مخاطب مورد نظر و نجوا کردن ایده های خود در گوش آنها ، شانس بیشتری برای انتقال پیام خود دارید؟

یک تجربه ویدئویی واقعا همه جانبه و صمیمی با به اشتراک گذاشتن آزادانه پیام های شخصی کاربران در فضای مجازی، شروع می شود.

تشویق به همکاری و ارتباط برقرار کردن ، بدون ایجاد مزاحمت برای افرادی که مخاطب شما نیستند،  باعث ایجاد اعتماد بیشتر و ارتباط یک به یک می شود.

با پیام رسانی تصویری قدرتمند درگیر شوید

برگردید به عصر جاز ، فیلم های بی صدا با طراحی بر اساس نوعی حرکت، مخاطب را مجذوب خود می کردند: اغراق در حالت های صورت ، تأکید بر ویژگی های بازیگران با آرایش سنگین و تکیه بر زبان بدن. این رفتارهای اغراق آمیز برای انتقال پیچیدگی ها و هیجانات داستان ضروری بوده است. این مطلب به بازاریابی مدرن منتقل شده و اگر شما در حال تولید یک محتوای ویدئویی هستید از بزرگنمایی و اغراق در شبیه سازی  ها و تصاویر نترسید.

هر صحنه فیلمبرداری که به مدت طولانی تنها یک محصول را نشان می دهد یا تنها یک نفر را که فقط در حال صحبت است و دوربین ثابت او را نمایش می دهد کنار بگذارید، و در عوض ویدئو های نمایشی تان را با خصوصیات جذابی برای دیدن، مانند انیمیشین ها و گرافیکهای جذاب پر کنید.

ایجاد تجربه های ویدئویی که مخاطبان را مجبور می کند به خاطر وجود تصاویر جذاب، به صفحه نمایش خیره شوند یک مزیت برای برند شماست و کاربر را به طور درونی و ذهنی دعوت به عمل می کند.

با طیف گسترده ای از ویدئو با ویژگی های اثر گذار و قابل کلیک ، تماشاگران را دعوت کنید تا در کانال ویدیوی شما اشتراک داشته باشند، مستقیماً از وب سایت اصلی شما خرید کنند یا به سادگی یک فیلم دیگر تماشا کنند.

با کپشن های صمیمانه افراد بیشتری را جذب کنید.

ویدئو بی صدا لزوما به معنای عدم وجود کلمات نیست. در حالی که در گذشته ممکن بود برخی از افراد توضیح زیر فیلم را در یک ویدئو  به عنوان عاملی برای ایجاد حواس پرتی یا یک عامل غیر ضرور در نظر بگیرند ، مخاطبان امروز پذیرای محتوای زیرنویس شده ویدئو  هستند. یک تحقیق به تازگی در فیس بوک گزارش داده است که میانگین دیدن ویدیوی زیرنویس در فضای شبکه های اجتماعی ۱۶ درصد بیشتر از تماشای همان فیلم بدون متن تکمیلی است.

یک مطالعه تحقیقاتی در سال ۲۰۱۶ توسط انجمن فناوری های خودکار نشان داد که استفاده از زیرنویس های نزدیک به محتوای فیلم در ویدئو به خاطر بهبود میزان درک و ماندگاری بیشتر محتوای رسانه در حافظه افراد و دسترسی بیشتر به پیام ها، مزایای زیادی را برای بینندگان و تولید کنندگان ویدئو فراهم می کند.

یک مزیت حیاتی ، در عین حال غالباً نادیده گرفته شده در ایجاد ویدئوهای بی صدا این است که به برند شما امکان می دهد تا به بخش وسیع تری از مردم که نمی توانند فقط پیام های صوتی را درک کنند، دسترسی پیدا کنید.

بیش از پنج درصد جمعیت جهان – یا ۴۶۶ میلیون نفر – ناشنوا یا کم شنوا هستند. اگر خواهان شناساندن فراگیر نام تجاری تان در پروسه بازاریابی خود هستید، شما باید تلاش کنید محتوای خود را برای همه مردم قابل فهم و در دسترس قرار دهید. علاوه بر ایجاد توضیح برای مخاطبان کم شنوا ، افزودن زیر نویس و توضیحات اضافه به نفع برند شما در مقیاس جهانی نیز می تواند باشد چون قابل درک برای کسانی که انگلیسی زبان دوم آنها است نیز می باشد.

کپشن ها و زیر نویس های ویدئو از لحاظ سئو نیز مزایایی دارد و به خزنده های گوگل امکان فهرست بندی راحت تری برای ویدئوهای شما میدهد. طبق تحقیقات گوگل ویدئوهای دارای کپشن   ۷.۳۲ درصد بیشتر دیده می شوند.

واضح است که فیلم های بدون صدا از زمان گذشته وجود داشته است. با بهینه سازی محتوای ویدئویی نام برندتان حتی با صدای خاموش با مخاطبان ارتباط برقرار می‌شود و سطح، اعتماد بیشتری را با مخاطب برقرار میکند.

با تهیه محتوای ویدئویی، تماشاگران را در شبکه های اجتماعی درگیر می کنید و روایت های دیداری قدرتمندی را برای نشان دادن (نه با صحبت کردن) داستان برند خود ایجاد می کنید.

نتیجه گیری و جمع بندی :

آموزش های ویدئویی خوب لزوما لازم نیست که شامل صدای افراد گوینده باشند و با صدا های با کیفیت و عالی ضبط شوند، تنها کافیست تا مفهوم خوبی را به بهترین شکل منتقل کنند تا کاربران با دقت بیشتری به آن توجه کنند و در هر شرایطی حتی ساعت خواب هم بتوانند ویدئو های شمارا دنبال کنند، همچنین با ساختن ویدئو های بی صدا جمع کثیری از ناشنوایان نیز مخاطب شما خواهند شد.

منبع

ترجمه توسط : خانم جاوید

نوشته شده توسط : سعید اسحاق زاده

مدیر وب سایت عصر اطلاعات به نشانی کوتاه شده : i32.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزشگاه سئو سایت سئو 6 :

معرفی آموزشگاه سئو سایت سئو 6 :

در بهمن ماه سال 1391 به صورت رسمی وارد عرصه وبسایت های ایرانی شدیم پس از یک سال و نیم تحقیق در حوزه سئو سال 93 .با ورود به حوزه سئو با کاهش رتبه الکسا شروع به کار دیجیتال مارکتینگ کردیم
.تا کنون بالغ بر 30 پروژه شرکتی سئو انجام داده و در حال خدمت دهی مستمر و پشتیبانی از مشتریان هستیم

آموزشگاه سئو سایت سئو 6 برای حمایت از کسب و کار های نوپا خدمات مشاوره سئو خود را در تلگرام انجام می دهد. پس از ارسال پیام در تلگرام، ما حداکثر پس از 72 ساعت پاسخ گوی شما دوستان هستیم با کلیک بر روی تصویر زیر در تلگرام به ما پیام دهید :
کلیه مطلب سایت سئو 6 متعلق به مرکز نرم افزاری عصر اطلاعات است لذا از کپی آنها بدون لینک به مطلب اصلی خودداری نمایید