سئو 6
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

اهمیت یوتیوب در سال 2023 چقدر است؟؟

اهمیت ساخت ویدئو مارکتینگ در یوتیوب و سایت

بیایید در مورد سئو ویدیو و تأثیر ویدیوها بر روی تجربه کاربر (UX) و رتبه بندی جستجو صحبت کنیم، چگونه می توانید فیلم های خود را بهینه کنید تا بیشترین ورودی را بدست آورید. در این مطلب ترجمه شده از سئو 6 به اهمیت فیلم و یوتیوب و نحوه سئو ویدئو در یوتیوب و سایت می پردازیم.

اهمیت سئو ویدئو و ساخت ویدئو مارکتینگ آیا می دانید ویدئو چقدر مهمه؟

یک سوم کل فعالیت های آنلاین صرف تماشای فیلم می شود؟
90٪ کاربران می گویند فیلم های محصول در تصمیم گیری مفید هستند؟
لذت بردن از تبلیغات ویدیویی قصد خرید را 97٪ و ارتباط تجاری را 139٪ افزایش می دهد
درج ویدیو در صفحه فرود می تواند 80٪ نرخ تبدیل بازدید کننده به مشتری را افزایش دهد؟

اهمیت ساخت ویدئو مارکتینگ در یوتیوب

در حالی که این آمار چشمگیر است ، اما این چه ارتباطی با سئو ویدیو و ساخت ویدئو مارکتینگ دارد؟ خوب ، سئو (یا بهینه سازی موتور جستجو) ، فقط یکی از موارد مختلف معمای بازاریابی دیجیتال است. اما مهمترین کار این است که ترافیکی را که جذب می کنید در واقع تبدیل به مشتری کنید.

ویدئوها به شما کمک می کنند فاصله بین ترافیک موتور جستجو و تبدیل آن به مشتری را پر کنید. به عبارت دیگر ، فیلم ها تأثیر مثبت زیادی بر رتبه بندی و نرخ تبدیل جستجو دارند.

بهینه سازی موتور جستجو با تحقیق در مورد کلمات کلیدی آغاز می شود. این در مورد سئو فیلم نیز صدق می کند.

امروزه ، Google نتایج جستجو را با استفاده از رسانه های غنی مانند فیلم ها با بیش از 90٪ از ویدیوهای گفته شده از یوتیوب غنی می کند. مطالعات نشان می دهد که بیش از 50٪ جستجوی جهانی Google شامل فیلم است و نتایج جستجوی ویدیو 41 درصد بیشتر از نتایج متنی ساده است. این بدان معناست که تعداد زیادی از جستجو کننده ها در هر لحظه در معرض یک ویدیوی یوتیوب قرار می گیرند.

 

ناشران ویدئو مانند یوتیوب در میان منابع ترافیکی زیادی هستند، به ویژه هنگامی که این موارد را در نظر بگیرید:

ویدئوها 50 برابر بیشتر از نتایج متن ساده احتمال دستیابی به رتبه ارگانیک صفحه Google را دارند (تحقیقات فارستر)
اما همه چیز با تحقیق واژه های کلیدی سئو آغاز می شود. شما باید بر روی کلمات کلیدی خاص طاقچه (niche-specific keywords) که نتایج ویدئویی دارند در صفحه اول Google متمرکز شوید.

کلمات کلیدی طاقچه منظور کلماتی هست که بیشترین ارزش کلیک را دارند یا CPC) Cost Per Click) بالایی دارند

کلمات کلیدی طاقچه کلمات کلیدی بسیار خاص و طولانی هستند که مربوط به یک حوزه کاملا مشخص هستند. مهم این است که سایت خود و فعالیت های پرداخت به ازای هر کلیک را برای کلمات کلیدی خاص و نه فقط اصطلاحات عامه پسند، که اغلب رتبه بندی آنها خیلی دشوار است، به ویژه به عنوان یک سرمایه گذاری جدید، بهینه کنید.

علاوه بر این: Google با نکات ظریفی در نحوه نمایش فیلم ها، بررسی ها، آموزش ها و فیلم های خنده دار و… دارد. فیلم هایی با عناوینی مانند “نحوه راه اندازی وردپرس” ، “ایجاد قالب وردپرس” ، “تنظیم قالب وردپرس” و فیلم های خنده دار مانند “گربه های خنده دار” بطور شگفت انگیزی رتبه بالایی در نتایج جستجوی Google را به دست می آورند.

اگر ویدیوی خود را حول کلمات کلیدی که در صفحه اول Google دارای نتایج ویدئو هستند بهینه کنید و فیلم را در یوتیوب میزبانی کنید ، ترافیک هدفمندی را هم از طرف Google و یوتیوب دریافت خواهید کرد. چرا که، یوتیوب دومین موتور جستجوی بزرگ دنیا است.

 

چگونه کلمات کلیدی مناسب سئو فیلم و ویدئو خود را پیدا کنیم؟

پیدا کردن کلمات کلیدی در سئو

اما چگونه کلمات کلیدی مناسب سئو ویدیو خود را بدست می آورید؟ ساده است. به عنوان مثال اگر در زمینه قالب وردپرس ویدئو تهیه کرده اید، با استفاده از جستجوهایی مانند “ایجاد قالب وردپرس”، “آموزش تم وردپرس” و غیره به دنبال کلمات کلیدی مناسب سئو ویدیو خود باشید.

مثلا میتوانید کلمه کلیدی مدنظر خود را در گوگل سرچ کنید و اگر آن کلمه نتیجه ای در یوتیوب به ارمغان آورد (یعنی در یکی دو صفحه اول گوگل فیلمی از یوتیوب باشد)، برای شروع بد نیست.

از کجا بدانیم که آیا حجم جستجوی کافی برای آن کلمه کلیدی وجود دارد؟

سایت lsigraph.com یک سایت خوب برای تحقیق کلمات کلیدی و ارزش آنهاست.

چرا این مهم است؟ ایده های کلمات کلیدی بیشتر به معنای ایده های بیشتر برای فیلم ها و سایر مطالب شما است. تا زمانی که یک کلمه کلیدی بیش از 300 جستجو ماهانه داشته باشد ، ایجاد یک ویدیو در اطراف یک کلمه کلیدی عالی است.

هرچه تعداد جستجوها بیشتر باشد، بهتر است، فقط اطمینان حاصل کنید که رقابت برای آن کلمه کلیدی خاص کم یا متوسط ​​است. (رقابت باید طوری باشد که بتوانید در آن قرار بگیرید)

اگر ویدیو در رتبه بندی گوگل رتبه خوبی بدست آورد، عالی است و اگر نیاورد ادامه مقاله را با دقت بیشتر بخوانید..

اکنون که یک کلمه کلیدی (و کلمات کلیدی مرتبط) دارید، وقت آن است که ویدیو (ویدئوهای) خود را ایجاد کنید.

آموزش ساخت ویدیو مارکتینگ

روش های کسب رتبه در فیلم ها :

روش های کسب رتبه در فیلم ها

1- فیلم های بسیار جذاب ایجاد کنید

درست مانند محتوای متنی ساده ، هرچه بیشتر ویدیوی خود را طولانی کنید ، بیشتر از نتایج فاصله می گیرید. کارهای نامناسب شما را به جایی نمی رساند. به یاد داشته باشید محتوای ضعیف در این دوره و زمانه رتبه ای ندارد، بنابراین انتظار نداشته باشید که گوگل ویدیوی شما را که بدون جذابیت، غیر اصلی، بی ربط و… است یا اصلاً ارزشی ارائه نمی کند، رتبه بندی کند.

تهیه یک فیلم با کیفیت بالا حتی اگر یک فیلمبردار و یک ویرایشگر گرافیک استخدام کنید کمتر از 200 دلار هزینه دارد. اگر با بودجه کمتری کار می کنید ، می توانید بسیاری از ابزارهای ضبط صفحه موجود را راه اندازی کرده و از آنها استفاده کنید (ما Screencast-O-Matic را دوست داریم).

واقعاً ، لازم نیست برای فیلم های خود بازیگر استخدام کنید. انیمیشن کاملاً پرطرفدار است و مونتاژ عکس می تواند به شما کمک کند داستانی را تعریف کنید، مخصوصاً اگر یک یا چند موضوع چالش برانگیز را مخلوط کنید. سعی کنید بار ها و بارها محتوای مفید تهیه و تولید کنید.

ارزش خود را ارائه دهید، ویدیوی خود را جالب / خنده دار کنید و برای افزایش تعامل کاربر ، که مهمترین سیگنال رتبه بندی برای فیلم های یوتیوب است، برای مخاطبان خود مرتبط باشید.

2- بازدیدهای بیشتر = سئو بهتر ویدیو

اگر افراد بیشتری به تماشای ویدئوی شما، اشتراک آن، یا نظر دادن برای آن، و یا لایک و به اشتراک گذاری آن بپردازند و این کار را ادامه دهند، در Google رتبه های خود را بالا می برید. اگر فیلم شما بد باشد ، هر چقدر نکات سئو را پشت سر بگذارید، رتبه بندی نخواهد شد.

فیلم های عالی نتایج شگفت انگیزی را برای سئو ویدئو، ایجاد میکنند و لینک و آگاهی از برند را ارائه می دهند.

نمونه مورد بحث ویدئوی Dollar Shave Club است که مدتی قبل به صورت ویروسی منتشر شد و اکنون ده ها هزار لینک برای کسب و کار (dollarhaveclub.com) به دست می آورد

ویدئو ها دارای بیش از 23 میلیون بازدید است و در ژوئیه 2016 ، یونیلیور Dolver Shave Club را به قیمت یک میلیارد دلار خریداری کرد. چای چینگ!

طول مناسب ویدئو چقدر باید باشد؟

در مورد طول ویدئو ، من خودم را ذره ای نگران نمی کنم. برخی از کارشناسان سئو معتقدند که فیلم های کوتاه تر از فیلم های طولانی تر و بالعکس بهتر هستند و من می گویم اجازه دهید آنها بحث کنند. تا زمانی که ویدیوی شما عالی باشد، افراد بدون توجه به مدت زمان آن را تماشا می کنند.

من بازی های ویدیویی را پشت سر هم تماشا می کنم و بیشتر آنها بیش از یک ساعت طول می کشد. صدها هزار نفر دیگر نیز این فیلم ها را تماشا می کنند، بنابراین آن را به مدت دو ساعت یا دو دقیقه تنظیم کنید – مهم نیست.

چیزی که در ویدئو اهمیت دارد جذابیت موضوع آن است حتی می توانید موضوع آن را نا تمام بگذارید و نتیجه بهتری حاصل شود…

3- سئو ویدیوی خود را بهینه کنید

شما می توانید فیلم ها را در دامنه خود بارگذاری کنید اما من طرفدار بارگذاری در یوتیوب هستم.

اجازه دهید من توضیح بدهم در زیر نموداری آورده شده است که بیشتر دامنه های قطعه ویدیو را نشان می دهد. به زبان غیر رسمی، این سایت نشان می دهد که Google تا چه اندازه نتایج ویدیو در SERP (صفحات نتایج موتور جستجو) ترجیح می دهد.

اهمیت سئوی ویدئو یا فیلم در یوتیوب چقدر است

از نمودار بالا، چه نتیجه ای می گیرید؟ خود شما می خواهید ویدیوهای خود را در کجا میزبانی کنید؟ یوتیوب یا دامنه خودتان؟ من هر روز به یوتیوب رأی می دهم، زیرا اعداد دروغ نمی گویند.

دومین مورد، که ما قبلاً به آن اشاره کردیم، این است که، یوتیوب دومین موتور جستجوی بزرگ دنیاست که متعلق به گوگل است. آیا افراد به احتمال زیاد فیلم های شما را در دامنه شما بهتر می یابند یا در یوتیوب بهتر و راحت تر پیدا می کنند؟ لازم نیست جواب دهید.

Google خواهان تجارت بیشتر و بیشتری است و هرچه افراد بیشتری بتوانند به ویدیوهای یوتیوب دسترسی پیدا کنند ، حاشیه سود بیشتر خواهد بود.

ثالثاً ، می توانید از یوتیوب بک لینک ایجاد کنید – یکی در نمایه کانال خود، و یکی در هر توضیح ویدیویی که پس از آن می نویسید. بک لینک هرگز چیز بدی نبوده است، مخصوصاً اگر از دومین موتور جستجو باشد.

نکته آخر اینکه، با آپلود فیلم خود در یوتیوب سایت شما (سرور میزبان سایت شما) بار اضافی را ذخیره متحمل نمی شود، که در نهایت سرعت بارگذاری صفحه به بالاترین حد می رسد، از این رو امتیازات بهتر سئو را هم برای سایت شما به همراه می آورد. از این گذشته ، فیلم های یوتیوب برای جاسازی در سایت ها آماده می شوند (قابلیت Embed کردن ویدئو مدنظر است) و با اکثر مرورگرها ، نه همه آنها سازگار است.

افراد دیگر نیز می توانند به راحتی ویدئوهای شما را در سایت خود با اسکریپتهای موجود جاسازی کنند تا به شما لینک های ورودی و به دنبال آن بازدید بیشتری بدهند.

4- آجیل و پیچ و مهره های جستجوگرها ویدئو

سئو عمومی ویدیو

بنابراین ، چگونه فیلم ها را برای گوگل بهینه سازی می کنید؟ این سوال بزرگی است..

بهینه سازی فیلم ها برای گوگل

1-فیلم های خود را سبک کنید

هنگام آپلود فیلم های خود، بهتر است بالاترین کیفیتی را که می توانید، بارگذاری کنید. اگرچه بالاترین کیفیت فیلم در حال حاضر 4k است، اما در هنگام بارگذاری آموزشها و راهنمایی های وردپرس نیازی به این کیفیت بالا نیست. برای اطمینان از مشاهده بهینه، فیلم ها را با کیفیت 720p (در صورت امکان) با نسبت ابعاد 16:9 ضبط کنید.

اما هنگام جاسازی فیلم های خود در سایت از یک کیفیت پایینتر استفاده کنید. چون گوگل بر سرعت بارگذاری صفحه به عنوان معیار رتبه بندی تأکید دارد، بنابراین بهتر است از هر کدام از ابزارها و تکنیک هایی که در اختیار دارید استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که فیلم های شما سایت شما را دچار مشکل نمی کند.

برای بهینه سازی فیلمهای جاسازی شده در وب سایتتان آنچه می توانید انجام دهید تا سریع بارگیری شوند.

این مورد برای تجربه کاربر نیز عالی است ، به خصوص با افزایش چشمگیر کاربران تلفن همراه که پس از چهار ثانیه انتظار سایت شما را ترک می کنند. هیچ کس برای بارگذاری سایتی که لود آن زیاد طول می کشد وقت ندارد.

فیلم های خود را به طور مناسب برچسب گذاری کنید.

ببینید چگونه کلمات کلیدی را در محتوای متن خود می چینید؟ (چیدمان درست کلمات کلیدی در داخل متن توضیحات و عنوان ویدئوی شما خیلی مهمه) شما باید اطلاعات بیشتری به ربات های جستجو ارائه دهید تا آنها بتوانند فیلم های شما را درست شناسایی و فهرست بندی کنند. برای اطمینان از رتبه بندی متن و مرتبط بودن، کلمات کلیدی سئو خود را در نام پرونده های ویدیویی، عنوان ها، برچسب ها و توضیحات خود بگنجانید.

همچنین ، هنگام بارگذاری فیلم های خود ، یک تصویر کوچک را انتخاب کنید که منطقی باشد. تا زمانی که کانال یوتیوب شما تأیید نشود ، باید به یک فریم از ویدیوی خود رضایت دهید ، اما پس از تأیید می توانید تصاویر کوچک سفارشی را با متن یا پوشش اضافه شده بارگذاری کنید تا فیلم شما بهتر توصیف شود.

رونوشت ویدیو و نقشه سایت را اضافه کنید

منظور از رونوشت ویدئو متنی هست که روی فیلم درج می شود..که به آن واتر مارک تایتل و… هم می گویند..

ما، اگر ویدیویی حول تم های وردپرس ایجاد کنیم، بدیهی است که “موضوعات وردپرس” را در جایی از فیلم ذکر خواهیم کرد.

خزنده های موتور جستجو فیلم های شما را مانند یک انسان نمی بینند، اما به رونوشت و نقشه سایت ویدئو ها توجه می کنند. و بهتر است که از نوشته داخل فیلم بیشتر استفاده کنید تا ربات ها متوجه مفهوم ویدئو شما بشوند..

رونوشت روی صدای ویدیوی شما امکان بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد تا کلمات کلیدی خود را در آن بگنجانید، که توانایی جستجو را بهبود می بخشد.

رونوشت ها همچنین به کاربران شما این امکان را می دهند که اگر در هر زمان قادر به گوش دادن نیستند، ویدیوی شما را بخوانند. علاوه بر این، شما حتی می توانید از یک متن خاص به عنوان پایه پست استفاده کنید که به مطالب دیگر شما پیوند دارد. وقتی همه کارها تمام شد ، رونوشت به شما امکان می دهد تا محتوای متنی را در فیلم های خود باز کنید – محتوایی که موتورهای جستجو می فهمند.

نقشه های سایت ویدئویی، به موتورهای جستجو کمک می کند فیلم های شما را در کنار سایر مطالب شما پیدا کنند و فهرست بندی کنند.

بهترین قسمت این است که شما می توانید نقشه سایت های ویدیویی را به همراه متا دیتا ها سفارشی کنید، این امر ارتباط ویدئوهای شما را با درخواست جستجو افزایش می دهد. Yoast فقط برای این منظور یک پلاگین سئوی ویدئو عالی ارائه می دهد.

یافتن فیلم های خود را آسان کنید

در مرحله اول ، هنگام بارگذاری یک ویدیو در یوتیوب، از جعبه توضیحات و برچسب ها استفاده کنید. حتماً از کلمات کلیدی استفاده کنید و لینک مربوط به وب سایت خود را درج کنید که بینندگان بتوانند اطلاعات بیشتری در مورد موضوعی که شما پوشش می دهید پیدا کنند.

برچسب های مرتبط اضافه کنید تا ویدیوی شما برای کاربران یوتیوب و موتورهای جستجو آسان پیدا شود.

از دیدگاه تجربه و تجربه کاربر، شما همچنین باید فیلم های جاسازی شده خود را به راحتی در وب سایت خود پیدا کنید. در هر پست یا صفحه یک ویدیو قرار دهید و آن را با دسته ها و برچسب های مرتبط پیگیری کنید. این امر باعث می شود کاربران و موتورهای جستجو به راحتی فیلم های شما را پیدا کنند.

فیلم های خود را به عناصر تعاملی (مانند انیمیشن ها کارکتر های جذاب و شخصیت های مختلف) تجهیز کنید

کلمات نهایی

گوگل همچنان اهمیت فیلم ها را تا جایی که رتبه بندی می شود قائل است. علاوه بر این ، مصرف ویدیوی آنلاین هرچه بیشتر مصرف کننده ویدیو را دوست دارد ، از آن استفاده می کند و آن را به خاطر می آورد ، همچنان در حال رشد است. در حقیقت ، یوتیوب گزارش می دهد که مصرف ویدیوی موبایل هر ساله 100٪ افزایش می یابد. [منبع: Hubspot]

منبع : wpexplorer

نکته میلیون دلاری : یوتیوب یک شبکه اجتماعی بسیار قدرتمند است که به هیچ وجه نباید از آن غافل شویم ویدیو های یوتیوب به راحتی در نتایج جستجو میتوانند رتبه بیاورند و با دادن لینک و لینک های زیاد به آن ها می توانید حتی رتبه آنها را هم ارتقا دهید

مهندس سعید اسحاق زاده

بنده مهندس فناوری اطلاعات هستم. مدیریت تیم سئو 6 تقریبا میشه گفت از سال 79 که با کامپیوتر و ویندوز آشنا شدم، بالای 40% عمرم رو در این راه صرف کردم. زندگی پر فراز و نشیبی داشتم، اما عقیده ام اینه که هر فرازی یه فرودی داره و خلاصه صبوری آخرش اون نتیجه مطلوب رو به همراه خواهد داشت. و عاقبت این صبر هم شد آشنایی با سئو که اولین شرطش صبره. خوشحال میشم برای حمایت از ما و توسعه کار ما این مطالب رو برای دیگران بفرستید

لینک کوتاه:
0