سئو 6
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

سئو کلاه سفید چیست و مهمترین مراحلش!؟

سئو کلاه سفید چیست و چه مراحلی دارد؟

سئو کلاه سفید در واقع شامل مراحل اصولی می شود که در سالیان متوالی توسط کارشناسان ارشد گوگل توصیه شده است و با رعایت آنها شما میتواند طی سالیان طولانی سایت خود را در نتایج گوگل بالا نگه دارید، البته لازمه آن هم صبوری خود شماست

سئو کلاه سفید چیست؟

سئو کلاه سفید چیست؟

اصطلاح “SEO کلاه سفید” به تاکتیک های SEO اشاره دارد که با شرایط و ضوابط موتورهای جستجوی اصلی ، از جمله Google مطابقت دارد.

سئو کلاه سفید نقطه مقابل سئو کلاه سیاه است. به طور کلی، SEO کلاه سفید به هر عملی که باعث بهبود رتبه بندی جستجو در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) شود، اشاره دارد و همچنین به حفظ یکپارچگی وب سایت شما و ماندن در شرایط خدمات موتورهای جستجو نیز اشاره دارد.

تکنیکهای کلاه سفید سئو همانطور که Google تعریف کرده است دارای قوانین خاصی می باشد. نمونه هایی از SEO کلاه سفید عبارتند از:

  • ارائه محتوا و خدمات با کیفیت و اختصاصی

  • سرعت بارگذاری سایت و سازگاری با موبایل (موبایل فرندلی)

  • استفاده از برچسب های متا توصیفی که غنی از کلمات کلیدی باشد. (نه تکرار بیش از حد کلمات)

این موارد بازدید سایت شما توسط گوگل را راحت تر می کند.

بر عکس، نمونه هایی از سئو کلاه سیاه شامل خرید پیوندها یا استفاده از تکنیک های مخفی فریبنده است.

هر گونه تاکتیکی که برای مصرف کنندگان فریب یا مضر در نظر گرفته شود در شرایط کلاه سیاه قرار خواهد گرفت.

تاکتیک های کلاه سیاه بسیار خطرناک هستند و با پیشرفت الگوریتم های گوگل، کمتر کار می کنند و سریعتر توسط گوگل جریمه می شوند.

 

پکیج سئو

چک لیست سئو 2021

 

چرا تکنیک های SEO کلاه سفید مهم هستند؟

عدم رعایت قوانین کلاه سفید توسط سایت شما می تواند سبب محرومیت آن سایت برای ادامه کار ، از طرف گوگل و سایر موتورهای جستجو شود.

به عنوان موتور جستجوی شماره یک، روزانه میلیاردها نفر از Google بازدید می کنند و هر بازدید پتانسیل کشف سایت شما توسط کاربر جدید را ارائه می دهد.

گوگل منبع ترافیکی غیر قابل انکار برای وب سایت شما است و ممنوعیت آن می تواند منجر به افت شدید بازدید وب سایت و حتی تجارت شما شود.

تمام کارهایی که در وب سایت شما انجام می شود را در نظر بگیرید و سپس به این فکر کنید که ممنوعیت استفاده از موتور جستجوگر رایج در اینترنت چگونه است.

بدتر اینکه ، با محرومیت از حضور در Google ، هیچ تضمینی وجود ندارد که آنها دوباره شما را در فهرست صفحات گوگل نمایش دهند. ممنوعیت مادام العمر از طرف Google عواقب زیادی به دنبال خواهد داشت.

در راهنمای وبمستر گوگل می توانید شرح کاملی از قوانین کلاه سفید را مشاهده کنید و روشهای جستجوگر کلاه سفید را بشناسید.

آیا باید روش های SEO کلاه سفید را پیاده سازی کنید؟ قطعاً! اجرای روشهای SEO کلاه سفید بهترین راه برای ایجاد یک وب سایت و تجارت اخلاقی، با موفقیت پایدار است.

در اینجا برخی از مراحلی را که باید دنبال کنید برای اطمینان از اینکه روشهای جستجوگرها کاملاً امن و جزو سئو کلاه سفید است ، ذکر کرده ایم:

 

  • محتوا و خدمات با کیفیت را ارائه دهید

محتوایی با کیفیت بالا ایجاد کنید که نیاز بازدیدکنندگان شما را برآورده کند و به حل مشکلات آنها کمک کند.

از ابزار تحقیق کلمات کلیدی SEO برای کشف مرتبط ترین کلمات کلیدی استفاده کنید که محتوای سایت شما باید برای آنها بهینه شود.

سپس بر استفاده از آن کلمات کلیدی در محتوایی عالی مانند مقالات و فیلم های مناسب، که با هدف کلمه کلیدی و کاربر نهایی شما مطابقت دارد، تمرکز کنید.

از برچسب های متای  توصیفی، که غنی از کلمات کلیدی است استفاده کنید.

هنگام سازماندهی اطلاعات سایت خود مراقب باشید. سایتهایی که دسترسی به آنها برای کاربران آسان است ، در نتایج جستجوی ارگانیک نیز عملکرد بهتری دارند.

و اما … سئو کلاه سیاه چیست؟

سئو کلاه سیاه چیست؟

در مقابل سئو کلاه سفید SEO کلاه سیاه به استفاده از استراتژی ها، تکنیک ها و تاکتیک هایی گفته می شود که لزوماً از قوانین Google پیروی نمی کنند – در واقع بر خلاف سئو کلاه سفید، بعضی اوقات حتی غیراخلاقی هم هستند. اما آنها هنوز نتیجه دلخواه (یعنی رتبه بندی) را به شما می دهند.

تکنیک کلاه سیاه همیشه بی اعتنایی کامل به کاربر نیست. همچنین مفهوم SEO کلاه سیاه “بد” یا “شیطانی” نیست (علی رغم آنچه برخی ممکن است فکر کنند) بسیاری از این روزنه ها به جز رقبای شما به کسی آسیب نمی رساند. اما برخی از آنها فوق العاده غیراخلاقی هستند ، مانند هک کردن وب سایت ها برای وارد کردن بک لینک، از دسته امور شکستن قوانین گوگل محسوب می شوند.

در هر صورت بر خلاف سئو کلاه سفید سئوی کلاه سیاه عواقب بدی دارد. البته این سوال پیش می آید که آیا سئوی کلاه سفید همیشه مفید است این بستگی به کار شما دارد.

اما گاهی شرایطی پیش می آید که بازی طبق قوانین، شرایطی را ایجاد میکند که در کارتان موفق نباشید. و البته گاهی نیز شما طبق قوانین سئو کلاه سفید پیش می روید، ولی با دیدن موفقیت رقبایتان شاید به سمت کلاه سیاه کشیده شوید. اما اگر کسب و کار قانونی داشته باشید همان سئو کلاه سفید برای موفقیت شما کفایت میکند.

سئو کلاه سیاه امروزه گرانتر از هر زمان دیگری است: گوگل بسیار باهوش تر از گذشته است. تاکتیک های آشکار هرزنامه ، به عنوان مثال ، پر کردن کلمات کلیدی – که کم هزینه هستند، دیگر کارآمد نیست. بنابراین برای به کار بردن کلاه سیاه ، تنها گزینه شما این است که به روشهای گرانتری مانند ساخت PBN روی بیاورید. و هنگامی که هزینه های انجام صحیح این کار را در نظر می گیرید (به عنوان مثال خرید بسیاری از دامنه های منقضی شده ، میزبانی اختصاصی ، و غیرهSEO (سئو کلاه سیاه می تواند خیلی سریع گران تمام شود.)

pbn چیست

سئو کلاه سیاه بسیار خطرناک است: هیچ کس مجازات گوگل را نمی خواهد. SEO کلاه سیاه به سطحی از “دانش فنی” نیاز دارد: اگر از مسیر کلاه سیاه استفاده می کنید، باید درک عمیق و مفصلی از نحوه کار وب و نحوه استفاده از آن داشته باشید. این دانش هیچگاه به اشتراک گذاشته نمی شود .

نکته میلیون دلاری : استفاده از سئو کلاه سفید همواره دشوار و سخت بوده و هست چراکه نیازمند داشتن چک لیست سئو است و میبایست کسی که می خواهد سئو کلاه سفید انجام دهد به 1001 روش سئو آشنا باشد، اگر شما قصد انجام سئوکلاه سفید بر روی سایت خود را دارید، بهتر است دقت کنید که سئو کلاه سفید همیشه ساده و در دسترس نخواهد بود و پیچیدگی های خاص خودش را دارد (مثل سئو کلاه سیاه نیست که بگویید کیلویی بک لینک بخرید، برعکس بک لینک در آن جای خاصی ندارد.)

مرجع اصلی : چگونه بدون نقض قوانین از گوگل رتبه بگیریم؟

مهندس سعید اسحاق زاده

بنده مهندس فناوری اطلاعات هستم. مدیریت تیم سئو 6 تقریبا میشه گفت از سال 79 که با کامپیوتر و ویندوز آشنا شدم، بالای 40% عمرم رو در این راه صرف کردم. زندگی پر فراز و نشیبی داشتم، اما عقیده ام اینه که هر فرازی یه فرودی داره و خلاصه صبوری آخرش اون نتیجه مطلوب رو به همراه خواهد داشت. و عاقبت این صبر هم شد آشنایی با سئو که اولین شرطش صبره. خوشحال میشم برای حمایت از ما و توسعه کار ما این مطالب رو برای دیگران بفرستید

لینک کوتاه:
0