سئو 6
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

طول مقالات سایت چند کلمه باید باشد؟ آیا در سئو مهم است؟

طول مقالات یک سایت واقعا چند کلمه باید باشد؟ آیا این موضوع اهمیت دارد؟

امروز با یک بحث جنجالی روبرو هستیم، که حدود 5 شش سالی هست گریبان جهان را در تولید محتوا گرفته است و آن هم این است که واقعا طول یک محتوا باید چند کلمه باشد؟

طول مناسب محتوا هیچ معیار و ملاک خاصی ندارد و یک استراتژی خاص برای سئو نیست، و هنوز پاسخ قطعی در این خصوص وجود ندارد.

طول مقاله یا محتوای توصیه شده چند کلمه است؟

حقیقتا عدد خاصی برای طول مقاله مناسب وجود ندارد و این کاملاً بستگی دارد به رقابت آن کلمه و حوصله کاربر برای آن منظور سرچ خاص. مهمترین مبحث در 30 سال گذشته استمرار در تولید محتوا بوده و هست، و طول محتوا نباید مانع آن شود پس بنابراین به نوشتن و ضبط ویدئو و فعالیت هایتان ادامه دهید.👍👍👍

طول محتوای مقالات چند کلمه باید باشد؟

اما به گفته برخی از اساتید این طول محتوا بهتر است بین 250 یا 300 کلمه الی 2000 کلمه باشد.

بنظر میرسد که محتوای کوتاه تر از 300 کلمه در گوگل ایندکس نمی شود و یا رتبه خوبی نمی‌گیرد.

اما ما در سایت عصر اطلاعات تجربه مقالات کوتاه تر حتی 150 کلمه ای را هم داشته ایم که رتبه آورده و در صفحه اصلی مشاهده شده اند.

پس ملاک روشن و مستندی در این خصوص وجو ندارد.

اما در یک کلام اگر بخواهیم تکلیف را روشن کنیم این است که به طور کلی یک مقاله بلند تر نسبت به یک مقاله کوتاه تر ارجعیت دارد و می تواند رتبه بهتری کسب کند و این موضوع را نمی توان منکر شد.

ملاک نوشتن محتوای چند کلمه ای چیست؟

از کجا بفهمم که طول مقاله در سئو چقدر باشه و چند کلمه باید محتوا بنویسم؟ باید ببینید در خصوص آن کلمه بخصوص رقبای شما چند کلمه محتوا نوشته اند، محتوای آنها را بررسی کنید و ببینید که آیا واقعا می شود محتوایی در حد 1500 الی 2000 کلمه نوشت؟ اگر می شود که بهتر است شروع کنید.

آیا باید محتوا را کامل در سایت بارگذاری کنیم یا می‌شود خورد خورد آن را بروز کرد؟

اگر نتوانستید محتوای خود را در حد 1800 تا 2000 کلمه توصیه شده بنویسید سپس آن را منتشر کنید می توانید آن را در همان مقدار نوشته شده منتشر کنید و سپس در مراحل بعدی آن را بروزرسانی کنید و به آن محتوا اضافه کنید.

آیا روش خاصی برای بروزرسانی محتوا وجود دارد؟

بله توصیه هایی برای بروزرسانی محتوا توسط اساتید اهل فن بیان شده است، به عنوان مثال برای محتوای 2000 کلمه ای منتشر شده می توانید بروزرسانی های 500 کلمه ای انجام دهید و برای محتوا های کوتاه تر مثلا 500 کلمه ای انجام یک بروزرسانی طولانی ممکن است، آسیب زننده باشد.

آیا قبل از تولید محتوا باید به فکر تعداد کلمات آن باشیم؟

حدودی بله اما دقیق خیر، تولید محتوا اصولی دارد که باید به آنها توجه کرد، البته تعداد کلمات جزو اصول آن نیست ولی به صورت غیر مستقیم در سئو موثر است.

پس اول باید اصول تولید محتوا را بلد باشید بعد برید سراغ تعداد کلمات و حدود آن را در بیارید.

چند سوال مرتبط پیرامون این مقاله را در ادامه شرح میدیم:

تعداد کلمات مناسب برای سئو

واقعا تعداد استانداردی وجود ندارد جز حدودی که در ابتدا گفتیم، و تعداد کلمات یک محتوا واقعا بستگی به نیاز آن محتوا دارد، و هر گونه زیاده گویی به ضرر سایت است.

اگر منظور شما تعداد کلمات باشد :

اگر شما مقاله را در نرم افزار ورد تایپ می کنید در نوار پایینی تعداد کلمات را به شما میدهد.

اگر در وردپرس مقاله را می نویسید باز هم در انتهای مقاله تعداد واژه مشخص است (البته در حالت ادیتور کلاسیک و در گوتنبرگ در بالا روی علامت تعجب بزنید میاره براتون.)

اگر منظور از این سوال این باشد که چگونه بفهمیم که چند کلمه باید محتوا تولید کنیم و یا چطور بفهمید که رقیبتون چند کلمه محتوا نوشته:

1- از افزونه Seo Quack استفاده کنید. (اگر نیاز به راهنمایی داشتید با شماره ما در انتهای سایت در ایتا یا تلگرام ارتباط بگیرید.)

2- محتوای سایت رقیب خود را در سایت https://wordcounter.net کپی کنید.

 

سخن پایانی :

در این مقاله به کمک مقاله تعداد کلمات و سئو سایت SEJ سعی کردیم خیلی کوتاه این بحث را باز کنیم تا کسب و کار شما بتواند بدون نگرانی از بابت طول محتوا محتوای خود را تولید کند.

فقط توصیه های نهایی ما به شما این است:

1- رقبا و محتوای اونا رو بررسی کنید قبل تولید محتوا

2- در خصوص کانسپت کلمه کلیدی یا search intent اطلاعات کسب کنید و سپس به تولید محتوا بپردازید.

3- تصاویر یونیک تولید کنید.

4- نیاز کاربر را پیدا کنید و به آن پاسخ دهید.

5- در خصوص پیلار کلاستر اطلاعات کسب کنید و بدانید برای چه امری دارید تولید محتوا می کنید.

6- از اطلاع رسانی به کاربرانتان در شبکه های اجتماعی پس از انتشار محتوا غافل نشوید.

 

منبع درجه یک :

https://greatcontent.com/seo-content-length/#:~:text=The%20optimum%20post%20length%20for,in%20turn%2C%20affect%20ranking%20factors.

مهندس سعید اسحاق زاده

بنده مهندس فناوری اطلاعات هستم. مدیریت تیم سئو 6 تقریبا میشه گفت از سال 79 که با کامپیوتر و ویندوز آشنا شدم، بالای 40% عمرم رو در این راه صرف کردم. زندگی پر فراز و نشیبی داشتم، اما عقیده ام اینه که هر فرازی یه فرودی داره و خلاصه صبوری آخرش اون نتیجه مطلوب رو به همراه خواهد داشت. و عاقبت این صبر هم شد آشنایی با سئو که اولین شرطش صبره. خوشحال میشم برای حمایت از ما و توسعه کار ما این مطالب رو برای دیگران بفرستید

لینک کوتاه:
0