یافتن بهترین کلمات کلیدی به ساده ترین شیوه

کلمات کلیدی با توجه به اینکه بیشترین ورودی یک سایت خوب را به شما میتوانند بدهند از موتور های جستجو گری مانند گوگل بینگ و یاهو یاندکس یا پارسی جو و… ، قطعا باید برای شما انتخابشون دغدغه زیادی باشه و روی آن حساسیت زیادی نشان دهید

ما در این مطلب قصد داریم به شما بگوییم که دقیقا چه کلمات کلیدی شما رو به آرزوی تجاری تان می رساند یا حداقل نزدیک می کند.

یافتن بهترین کلمات کلیدی پولساز

هدف از تولید این مقاله کمک به وب سایت های تازه تاسیس بوده که با داشتن دامین آتوریتی پایین و نداشتن بک لینک های زیاد مناسب توانایی رقابت در کلمات کلیدی اصلی را ندارند و با انتخاب کلمات کلیدی طولانی و مناسب می توانند نرخ کلیک سایت خود را افزایش دهند.

این مطلب یک مطلب ویژه و کم یاب است بهتر است آن را ذخیره کرده و بارها مطالعه کنید.

بنظر بنده که تجربه کاری سئو خود را در سال 90 به صورت جسته گریخته و از سال 91 به صورت جدی تر پیگیری میکنم و پروژه های مختلفی را انجام داده و به اتمام رسانده ام سخن بزرگان سئو را که میگویند محتوا پادشاه است رو اینطور کامل میکنم:

بله محتوا پادشاه است اما کلمات کلیدی مطالب هم کمتر از ملکه نیستند و البته ملکه بر پادشاه تسلط دارد :))

پس بنابراین مطالب نابی هم که داشته باشید و کلمات کلیدی خوبی برایشان انتخاب نکرده باشید قطعا آن مطالب در حد پادشاه که هیچ در حد کنیز یک قصر یا دلقک پادشاه هم نخواهد بود.

قبل از آغاز بحث نیاز است چند اصطلاح را بهتر بشناسیم: تحقیقات کلمه کلیدی و LSI کیورد چیست

 

تحقیقات کلمه کلیدی (Keyword Research) چیست و چرا باید آنرا انجام دهیم؟

تحقیق یا تحقیقات کلمه کلیدی می شود گفت که اولین مرحله فرآیند سئو محسوب می شود و اگر به خوبی آنرا انجام ندهیم و برای آن وقت کافی را نگذاریم قطعا رتبه خوبی در گوگل کسب نخواهیم کرد و مطالب وب سایت ما دیده نخواهند شد و افراد کمتری به وب سایت ما مراجعه خواهند کرد و طبیعتا فروش کمتری در نهایت خواهیم داشت.

LSI کیورد ها چیستند و چرا اینقدر خوب هستند؟

LSI کیورد ها (latent semantic indexing) در واقع کلمات هم معنی و همسو و هم جهتی هستند با کلمات کلیدی اصلی ما، که استفاده از آنها داخل محتوای مطالب بسیار مفید و موثر خواهد بود.

چرا استفاده از این کلمات برای ما سودمند هست؟

یافتن بهترین کلمات کلیدییافتن بهترین کلمات کلیدییافتن بهترین کلمات کلیدی

جواب سوال فوق کوتاه و ساده است و علت آن هم این است که با استفاده از سایر کلمات جستجو شده در کنار کلمه اصلی در داخل محتوا سایت ما امکان جذب کاربران بیشتری را خواهیم داشت، به این خاطر که تمام افرادی که بدنبال آن کلمه هستند ممکن است کلمات مرتبط دیگر را نیز سرچ کنند.

LSI کیورد ها چیستند

چند نکته مهم در استفاده از LSI کیورد ها :

  • هرگز از LSI کیوردی که کاملا بی ربط با موضوع مقاله شماست استفاده نکنید.
  • LSI کیوردی هایی را به کار ببرید که بیشترین همخوانی با محتوای مطلب شما دارند.
  • از لینک کردن تعداد زیادی LSI کیورد به مطالب خودداری کنید
  • اگر نیاز به استفاده از LSI کیوردی دارید، حتما سعی کنید داخل مقاله خود در مورد آن کامل توضیح دهید.
  • استفاده بیش از حد از این کیورد ها هم ممنوع است.

انتخاب کلمات کلیدی مناسب

نحوه یافتن بهترین کلمات کلیدی و نکات مهم آن

برای انتخاب بهترین کلمات کلیدی بهتر است به نکته های سئو کلمات کلیدی که در زیر هست توجه کافی را بکنید.

نکاتی که در این مطلب به آنها پرداخته می شوند برای تازه کاران مناسب است و ساده ترین روش انتخاب کلمات کلیدی است.

سه مرحله برای یافتن بهترین کلمات کلیدی

خیلی کوتاه این سه مرحله یافتن بهترین کلمات کلیدی به این صورت است :

  • آیا رقبا از شما رتبه بهتری در الکسا دارند؟
  • آیا رقبا کیفیت لینک و قدرت دامنه بهتری نسبت به شما دارند؟
  • آیا کار روی این کلمه کلیدی ترافیک مناسبی برای سایت ما خواهد داشت؟

پاسخ هر سه سوال فوق باید مثبت باشد؟ خیر، فقط پاسخ سوال آخر باید مثبت باشد و دو مورد اول باید پاسخ منفی دریافت کنند..

رتبه الکسا چه ارتباطی با رتبه گرفتن از گوگل دارد؟

رتبه الکسا چه ارتباطی با رتبه گرفتن از گوگل دارد؟

پاسخ به این سوال را فقط در سئو 6 پیدا می کنید چرا که ما به عنوان اولین تیم تخصصی الکسا در ایران معتقدیم که معمولا هر سایتی که قدرت بالاتری دارد الکسای بهتری نیز دارد و ورودی گوگل بهتری هم دارد.

به عبارتی اگر سایتی رتبه الکسای خوبی داشته باشد همیشه نمی توان گفت که آن سایت ترافیک کاذب دارد. حتما آن سایت ویژگی های برتری نسبت به شما دارد.

یافتن بهترین کلمات کلیدییافتن بهترین کلمات کلیدییافتن بهترین کلمات کلیدی

1- در هر صورت رتبه الکسای سایت شما نباید خیلی عقب تر از رقبایی باشد که در آن کلمات کلیدی مدنظر شما رتبه دارند در صفحه اول.

مثال : اگر رتبه الکسای سایت شما 900هزار هست و 7 رقیب در صفحه اول دارید که رتبه الکسای آنها 200 هزار هست بهتر است که قید آن کلمات کلیدی را فعلا بزنید اما اگر سه تا از رقبا 200هزار و 3 تای دیگر از آنها 900هزار به بالا هستند و 4 تای آنها بالای 1 میلیون در الکسا هستند میتواند این کلمه کلیدی برای شما مناسب باشد.

2- دامنه فارسی (اعم از دامین فارسی یا دامنه فینگلیش مثال : asreetelaat.net) قطعا به سختی رتبه می آورد و اگر شما چنین دامنه ای دارید (با رتبه الکسای 500هزار) و می خواهید با همان ادامه دهید بهتر است که کلمات کلیدی را انتخاب کنید که رقبایتان حداکثر 800 هزار تا 1 میلیون الکسا هستند و یا ترجیحا تازه تاسیس هستند.

برای سفارش کاهش تضمینی رتبه الکسا با ما در تماس باشید.

شاید بگویید خوب میتونم با خرید بکلینک انبوه و خیلی راه کار های موجود سایتم رو به کلمات کلیدی مدنظرم به صفحه اول برسانم (بله ممکن است برسد اما ماندگار نخواهد بود).

3- حواستان همیشه به وبمستر سایتتان در گوگل باشد بهترین کلمات کلیدی را همواره وبمستر گوگل میتواند به شما پیشنهاد دهد که آنها برای سایتتان مناسب تر هم هستند.

کلمات کلیدی و کاهش رتبه الکسا

و در آخر هم قطعا بهترین کار قبل از انتخاب کلمات کلیدی مشاوره با یک فرد خبره و سئو کار تجربی هست که به شما کلمات کلیدی مناسب سایتتان را به شما پیشنهاد دهد و برای این منظور هم ما همواره با اشتیاق منتظر تماس شما دوستان هستیم.

نکته میلیون دلاری : همواره کلمه کلیدی مهم ترین بخش یک وبسایت محسوب می شود و کلمات کلیدی برای شما پول می سازند که بتوانید در آن کلمات کلیدی رتبه ای بهین سه یا پنج سایت اول در گوگل اخذ کنید مهمترین بخش گفته نشده در این مقاله این است که از کلمات طولانی و سوالی غفلت نکنید چرا که بیشترین نرخ تبدیل مشتریان را این گونه کلمات دارندنکته میلیون دلاری : همواره کلمه کلیدی مهم ترین بخش یک وبسایت محسوب می شود و کلمات کلیدی برای شما پول می سازند که بتوانید در آن کلمات کلیدی رتبه ای بهین سه یا پنج سایت اول در گوگل اخذ کنید مهمترین بخش گفته نشده در این مقاله این است که از کلمات طولانی و سوالی غفلت نکنید چرا که بیشترین نرخ تبدیل مشتریان را این گونه کلمات دارند

جهت مشاوره با ما در ایتا و تلگرام در تماس باشید : 09156581492

تازه ترین پست ها :